«Вода Чернівці» - це інформаційний портал.

     Джерельна чи Артезіанська вода?

Ми все ще сприймаємо джерело як символ чистоти. Однак джерельні води практично ніяк не захищені природою. Адже це найбільш верхні водоносні горизонти, у яких фільтрується дощова вода, талий сніг і т. д. У джерельній воді сьогодні можуть бути і нітрати, і радіонукліди, і промислові стоки (а іноді навіть каналізаційні). У ці горизонти потрапляє бруд, змитий дощами. В Україні практично не залишилося поверхневих водойм, що відповідали б першому класу гігієнічних вимог. За даними Інституту колоїдної хімії і хімії води ПАН України, джерельні води взагалі архітоксичні: результати досліджень показали наявність у них свинцю, ртуті, кадмію та радіоактивних елементів. Найнебезпечніша вода в джерелах з малим дебітом (дебіт - запас води), а також у тих, де вона набирається дуже повільно і поверхня джерела відкрита. Тому працівники санітарно-епідеміологічних станцій не рекомендують пити воду з неякісних чи неперевірених джерел природних вод.

 

Артезіанські води - це стратегічний запас питної води країни. Розрізняють підземні джерела Юрського і Сеноманського водоносних горизонтів, розташованих, відповідно, на глибині 256-337 і 90-193 м. Вода в них чиста, із шарів, не зв'язаних з поверхнею ґрунту, причому більш якісною є та, яку одержують зі свердловин з глибиною 250-300 м.

     Жива чи мертва вода?

Існують поняття «жива» і «нежива» вода. Чим вони відрізняються одне від одного? Скрізь, де є хлор, вода нежива. Жива вода йде з підземних джерел, і її можна брати в бюветах. Однак якість води в бюветах має постійно контролюватися з наступним інформуванням населення.

     Тара для користування.

Всі ми відносно часто використовуємо пляшки для води, хочемо ми цього чи ні. Досить часто нам приходиться повторно використовувати пляшки для води, навіть і одноразові. А ви задумувались, чому пластикові пляшки для води називаються одноразовими і як їх багаторазове використання може впливати на Ваше здоров’я?

 

БАКТЕРІЇ В ПЕТ ТАРІ

 

Використовуючи одноразову пляшку для води вдруге, Ви піддаєте себе ризику, який підвищується прямо пропорційно кількості повторного використання пластикової тари. Тому що вода декілька хвилин приймає удар всіх шкідливих елементів та сполук з цієї тари. Ваша тара не проходить достатнього очищення та дезінфекції, в рельєфних частинах такої пляшки накопичуються і застоюються БАКТЕРІЇ та ШКІДЛИВІ РЕЧОВИНИ, які потім потрапляють у Ваш організм та можуть навіть призвести до харчових отруєнь.

ЯК ІЗ ЦИМ БОРОТИСЬ

 

Навіть спеціальні пляшки для води багаторазового використання не є повністю безпечними. В таких пляшках також утворюються тріщини, в яких накопичуються і застоюються бактерії та шкідливі речовини. Тому, за такими пляшками також потрібний догляд.

Найкраще для миття пластикових пляшок підійде тепла мильна вода. Тому що холодна або гаряча вода, а також просте тертя приведуть до пошкодження пляшки.

     Яка вода мені потрібна?

Найоптимальнішою для поповнення водного балансу організму є природна джерельна вода без жодних домішок, ідеальна температура якої становить приблизно 10-15 градусів.

 

Для щоденного споживання чудово підходить чиста джерельна вода з нейтральним середовищем, без запаху та смаку, багата відповідними хімічними елементами та речовинами.