«Вода Чернівці» - це інформаційний портал.

« назад до переліку

7 грудня 2016

Що таке артезіанська вода і з чим ми її п’ємо?


Ми не можемо заперечувати той факт, що вода в житті людей є чи не най важливішою складовою. А від якості і кількості спожитої води, на пряму залежить Наше  здоров`я, наскільки ми будемо бадьорі та сповнені життєвих сил. 

 

В останнє десятиріччя  особливу популярність набули артезіанські води. 

 

Що ж таке артезіанська вода і на які елементи вона багата?

 

Назва походить від назви франц. провінції Артуа (лат. Artesium), де в 12 ст. вперше в Зх. Європі були побудовані бурові колодязі, з яких вода сама виливалася на поверхню. Надалі за ними закріпилася назва артезіанських, а підземні води, що перебувають під напором, були названі артезіанські води.

 

В межах України виділено Дніпровсько-Донецький, Львівський та Причорноморський артезіанські басейни. У вертикальному розрізі цих басейнів верхні горизонти підземних вод (до глиб. 400— 600 м у пн. половині країни та 100—300 м у південній) прісні, використовувані для водопостачання; більш глибокі горизонти мають солонувату або солону воду. На Пд. України артезіанські води використовуються не лише для водопостачання, але й для зрошення.

 

Існує думка, що артезіанська вода чиста як сльоза і безмежно корисна. Але це є не зовсім так, як нам здається. Адже хімічний склад такої води складається з великої кількості домішок і кардинально відрізняється від водопровідної води.

  • Підвищений вміст механічних домішок, які вбирає з ґрунту;
  • Підвищена кількість солей та піску;
  • Великі концентрації заліза та марганцю;
  • Висока жорсткість (карбонати кальцію и магнію);
  • Повна відсутність хлору в активному стані;
  • Наявність нітратів, в зв’язку з технічним порушенням при розробці та експлуатації свердловини.

Враховуючи ці факти, зрозуміло, що навіть для такої глибоководної води як артезіанська необхідна доочистка за допомогою фільтрів.

 

Взагалі, артезіанські свердловини, по всьому світу, підлягають високому контролю з боку влади, та відносяться до них, як до багатства та стратегічних запасів. Однак в Україні відсутній регулярний нагляд за бурінням, в зв’язку з чим кардинально погіршилась якість самої артезіанської води.

 

Щоб нормалізувати ситуацію з артезіанською водою в  Україні, окрім фільтрації необхідно змінити відношення до неї і почати її берегти. Але для цього необхідно розміщення водозапірних споруд та відповідний контроль за ними, що під силу тільки державі. Але питання залишається відкритим, чи будуть Вони це робити?